Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.
no avatar
User

Bujari

Poste

1879

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Janar 28, 2005 7:01 pm

Vendodhja

Në tokën e dy Lumenjëve

nga Bujari » E Djelë Qershor 25, 2006 9:01 pm

Njani nje kat ka ra me gruan e tij , ka dasht burri me ba mardhanje seksuale se gruan e tij , por gruaja ka than se jam e lodhuar edhe nuk ka dasht , pataj eshte qu burri e ka zh'vesh e ka rre dalaj edhe ka ba mardhanje .

Kjo ka ndodh dhe e njohim njeriun , edhe vet ka tregu - veq KATUNAR OOO :o :D :oops:
no avatar
User

Pona

Poste

972

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Prill 11, 2006 9:16 pm

nga Pona » E Djelë Qershor 25, 2006 10:20 pm

Bujari shkroi:Njani nje kat ka ra me gruan e tij , ka dasht burri me ba mardhanje seksuale se gruan e tij , por gruaja ka than se jam e lodhuar edhe nuk ka dasht , pataj eshte qu burri e ka zh'vesh e ka rre dalaj edhe ka ba mardhanje .

Kjo ka ndodh dhe e njohim njeriun , edhe vet ka tregu - veq KATUNAR OOO :o :D :oops:


u deskast me.
mos ja maj vetes fetar e me bo ksi postime!!!!!!!
:evil: :evil:
Avatari i antarit
User

Pinceta

Poste

746

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Korrik 11, 2005 7:08 pm

Vendodhja

ŠTOJ

nga Pinceta » E Hënë Qershor 26, 2006 7:28 am

Personalisht , zakonisht nuk i perkrahi as mashkujt e as femnat thjesht jom per qato qi osht e DREJT , po edhe me kit sen spo du me thon qi jom peder.

Dallimi ndermjet njerzve edhe kafshve osht shum i madh.... sa osht i madh edhe ju e dini. Njona pi seneve KYQ-e e cila e bon at dallim aq drastik osht nifar dhuntie t'cilen e ka jep zoti ose per ata qi nuk besojin n'zot , ni dhunti qi o ardh SDI QYSH ... e ajo dhunti osht MENDJA.

Po osht edhe ni problem tjeter. Mendja duhet mu shfrytzu diqysh. E aj shfrytzim i mendjes thiret MENDIM. Njeri ty MENDU , arrin diqka n'jet. E qaj qi NUK mendon athere aj gjeth ko me kon i MANIPULUM ose i SUNDUM , edhe ko me VUJT per t'kqijat qi kan mi ndodh pi atyne qi kan MENDU . N'kit rast faji nuk osht te kafsht ... ata nuk e kan at dhunti kshtuqi sundimi ndaj atyne nuk osht shum BEFASI edhe ato kan vujt gjeth edhe kan me vujt..

Tash pi atyhit dalim te rasti t'cilin jena ty e komentu , pra gjinite mashkull edhe femen. Te dy kto GJINI bojin pjes n'NJERI , n'NJERIN i cili e ka pas at DHUNTIN qi e ceka ma nelt. Sipas fjalve , ktu po del qi femna ka VUJT , njejt si KAFSHA nelt e edhe po del se ATA qi kan MENDU jon kon meshkujt ndersa ato qi NUK kan mendu jon kon femnat. Nuk po du me thon qi djemt jon kon geniallca... po kush ma shum e kush ma pak... bile kan MENDU diqka. Edhe n'baz t'qatyne MENDIMIMEVE ata kan arrit me bo diqka. Qajo diqka osht GJETHQKA , e njona pi qasej GJETHQKA o kon edhe sundimi ndaj femnes.

N'kit rast femna po barazohet me KAFSHEN. Po puna ktu per femnen osht edhe ma TRAGJIKE. Nelt e ceka qi kafsha nuk e ka at dhunti edhe skina qka me bo , osht e sundune edhe vun.... a femna e ka qat dhunti po nuk e shfrytzon. E me kit sen , femna del edhe ma posht se KAFSHA. E kur mashkulli osht n'gjendje me reh ni KAFSH , athere osht n'gjendje me reh edhe ni diqka ma t'ULT se KAFSHA.

Me qito mashkulli primitiv a ? Bash skoka primitv. Bash paska mendu....
poget PRIMITIV n'kit rast kokan tregu femnat... qa po thuni ju ? Hë ?

Ajo qika me nick Pona , kish thon qi t'pakt jon ata djem qi mendojin ndryshe edhe nuk dhunojin e sene , e edhe kish thon qi edhe qata qi jon mashkuj qi mendojin ndryshe edhe jon t'MIR nuk po ekzistojshin n'kit forum e sene... kish qit linqe , na kish thon primitave e krejt.... edhe nikohsisht qika n'fjale bashke me shum qika knej e kish shpreh at VUJTJEN edhe HAPTAZ e kish qit femnen si VIKTIME.
E shum osht keq kur bjen n'sy dikujna VIKTIM , se aty minihere hup poena , e me hup poena te dikush osht seni ma i keq n'jet.

Sipas mendimit t'qikes n'fjale krejt femnat VUJ-shin per qato qi ja ka bo mashkulli gajte historis. per qato t'ZEZA.

Mirpooooooooooooo JO. Qe une pot tregoj qi JO-TETONAT vujin per qato.

Ti i kishe da 90% me 10% djemt... edhe 90%shit i kishe thon primitv.10%shin ok.

Une qato femna qi thash JO-TETONAT vujin per qato qi ju ka bo mashkulli pi daj n'3% edhe pi RANK-irati si shummmmm t'menqme t'cilat shum pak gjinen te na , e sidomos n'kit forum qi gati hiq.... a 97%-shin tjeter ku mer pjes ti e forumASHET , nuk pi ju thom PRIMITIVE. Spo du mi ju ofendu... se po MENDOJ qi kur t'ofendoj nihesh keq. E pa nevoj spo du met bo mu ni keq.

3%shi a po ? Osht ni numer i VOGELLLL , shum i VOGELLL. Veq jon mat menqmet n'bot. Disa pi tyne edhe i kan thy disa bariera t'fshtira t'jetes.

Shtrohet pytja , pse ato femna VUJIN ? A VUJIN ato pse femna gjeth o kon e manipulune pi mashkullit edhe ka honger qytek 24/7 ???? JO edhe nihere. Normalisht qi jo. Ato kan vujt vujin edhe kan me vujt pse femna , kur ju ka jep rasti me kon e barabart me mashkullin , nuk ka dit me shfrytzu qat DHUNTIN qi e ka jep zoti , ose qato qi 'ka pik pi qiellit'.

Qikjo osht krejt qajo....

kshtuqi leni kto fore FEMINIZEM , leni kto tema t'kqija. Qohuni qika MENDONI.... kurgjo ma shum. Veq LIVRITNI edhe MENDONI. Une gjeth ko mi ju perkrah...

Pinca' :wink:
Avatari i antarit
User

[DelFini]

Poste

5801

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Janar 23, 2005 10:54 am

Vendodhja

shum terr

nga [DelFini] » E Hënë Qershor 26, 2006 1:10 pm

dhune seksuale a dmth me qi me zor ?!.

nese po, ather kerkush grun e vet se qin m e zor.
nese ta qin najkush tjeter ty grun me zor, ather duhet me kallxu gruja te shpia e me u mobilizu krejt burrnimi e me kthy hak.
no avatar
User

Pona

Poste

972

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Prill 11, 2006 9:16 pm

nga Pona » E Hënë Qershor 26, 2006 1:54 pm

[DelFini] shkroi:dhune seksuale a dmth me qi me zor ?!.

nese po, ather kerkush grun e vet se qin m e zor.
nese ta qin najkush tjeter ty grun me zor, ather duhet me kallxu gruja te shpia e me u mobilizu krejt burrnimi e me kthy hak.


qaq ki tru ti.
pincet t´kthehna ty ma vone.
no avatar
User

uBiCa

Poste

146

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Maj 08, 2006 10:11 pm

nga uBiCa » E Hënë Qershor 26, 2006 2:28 pm

Valla ti Genta me Qito Postime Tujat Garant je naj Far Sakate a qka po di Un se spo e dojshe jeten tonde Se mos e bje Punen deri qaty me u nda me Burr Se tani ta blej 1 Kavalledhe i bjen kavallit se n'dit te sodit u bo zor me gjet 1 djal Persanlitet e mos te folim kur ti martohesh (Iqesh ) me dikon tasni As per Qen temin Nuk te kisha marr Mos te feli per veti ;)
Avatari i antarit
User

[DelFini]

Poste

5801

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Janar 23, 2005 10:54 am

Vendodhja

shum terr

nga [DelFini] » E Hënë Qershor 26, 2006 2:40 pm

Pona shkroi:
[DelFini] shkroi:dhune seksuale a dmth me qi me zor ?!.

nese po, ather kerkush grun e vet se qin m e zor.
nese ta qin najkush tjeter ty grun me zor, ather duhet me kallxu gruja te shpia e me u mobilizu krejt burrnimi e me kthy hak.


qaq ki tru ti.
pincet t´kthehna ty ma vone.
ti as qaq.
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Hënë Qershor 26, 2006 4:06 pm

nese bohet.....qat tipin e kisha shti niher me ni dhom te erret.....edhe e kisha malltretu bizaro-gothico hardcore....

...e grus tem sen more ajo ska faj...prap e kisha dasht.....

...spo di nashta spo e kuptoj qellimin e temes...
no avatar
User

Bujari

Poste

1879

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Janar 28, 2005 7:01 pm

Vendodhja

Në tokën e dy Lumenjëve

nga Bujari » E Martë Qershor 27, 2006 11:03 pm

Pona shkroi:
Bujari shkroi:Njani nje kat ka ra me gruan e tij , ka dasht burri me ba mardhanje seksuale se gruan e tij , por gruaja ka than se jam e lodhuar edhe nuk ka dasht , pataj eshte qu burri e ka zh'vesh e ka rre dalaj edhe ka ba mardhanje .

Kjo ka ndodh dhe e njohim njeriun , edhe vet ka tregu - veq KATUNAR OOO :o :D :oops:


u deskast me.
mos ja maj vetes fetar e me bo ksi postime!!!!!!!
:evil: :evil:Mos na Th** shum aaaa .
no avatar
User

Pona

Poste

972

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Prill 11, 2006 9:16 pm

nga Pona » E Martë Qershor 27, 2006 11:24 pm

Bujari shkroi:
Pona shkroi:
Bujari shkroi:Njani nje kat ka ra me gruan e tij , ka dasht burri me ba mardhanje seksuale se gruan e tij , por gruaja ka than se jam e lodhuar edhe nuk ka dasht , pataj eshte qu burri e ka zh'vesh e ka rre dalaj edhe ka ba mardhanje .

Kjo ka ndodh dhe e njohim njeriun , edhe vet ka tregu - veq KATUNAR OOO :o :D :oops:


u deskast me.
mos ja maj vetes fetar e me bo ksi postime!!!!!!!
:evil: :evil:Mos na Th** shum aaaa .


sa e di une nislam morali osht sendi ma i rendishem..me pas moral apo?
sa pot duket qe ki moral?
po tregon per ni dhunus qysh e ka dhunu grun e vet nmyre shume tposhter.

cnnccnncnnnc
badihava i ngjeh tespit kur zemren nuk e ki tpaster!

shame on u edhe gjdo person qitu qe i thote vetes muslimon edhe nuk pot kundershton!!!!
Avatari i antarit
User

krehox

Poste

1690

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shtator 12, 2004 3:59 pm

Vendodhja

WAR LAND

nga krehox » E Martë Qershor 27, 2006 11:37 pm

Edhe anj dit kan em lyp EDHE MASHKUJT ME LIND.....

Kur e bon gjethkush punen e vet aty ak sukses dhe lumturi, ama ense perzihen puntm, e qdo ksuh i ras hundt npun tjerve aty sen ska......
Avatari i antarit
User

mitrocity_girl

Poste

2533

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Korrik 16, 2005 11:56 pm

Vendodhja

Eris

nga mitrocity_girl » E Mërkurë Qershor 28, 2006 12:15 am

@Pona mdoket e ki keqkuptu qka ka desht me thon aj..ose une nashta e kom keqkuptu.

Une qysh e kom kuptu ky po dmth qe qaj ka vepru keq..

nejse, kerkoj prej juve me diskutu pa ofendime.

Flm


Mendimi im eshte si i shumices. Ata njerz qe veproj kshtu jon te poshter. Skan kurfar arsyje..as me thon jon smut as kurjgu..thjesht te poshter. Spo di qka me thon mo.
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Mërkurë Qershor 28, 2006 2:55 am

pona si je....njeri e kallxoj thjesht ni storie...ti deshte mu shit suedezk....

...keni fituar ni vrejtje...

VAZHDOJM...
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Mërkurë Qershor 28, 2006 3:00 am

e kshtu E KENI KEQKUPTU TEMEN O HAVERAT E MI....TEMA NUK ESHT BURRI ME DHUNU GRUN E VET.............PO DIKUSH PERSONI I 3 U PERZI ATY....dmth i treti ja ka dhunu grun,...

...qe ma kjart...hasani dhe aisha....burr e gru....hasani shkon ne pun....aisha met te shpija.......hin mustafa e dhunon aishen...........qeshtu esht tema

...nuk esht tema hasani dhe aisha....hasani vjen nga puna ne shpi...edhe e sheh aishen tu maru pite...edhe i hyp......edhe e dhunon.....


HAH BE DAJ
Avatari i antarit
User

Pinceta

Poste

746

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Korrik 11, 2005 7:08 pm

Vendodhja

ŠTOJ

nga Pinceta » E Mërkurë Qershor 28, 2006 12:25 pm

Pona shkroi:
[DelFini] shkroi:dhune seksuale a dmth me qi me zor ?!.

nese po, ather kerkush grun e vet se qin m e zor.
nese ta qin najkush tjeter ty grun me zor, ather duhet me kallxu gruja te shpia e me u mobilizu krejt burrnimi e me kthy hak.


qaq ki tru ti.
pincet t´kthehna ty ma vone.


ani :D

Mëparshme Përpara

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron