60's, 70's, 80's or 90's

Diskutime, gare mes bendeve, muzicienteve vendor dhe jo-vendor!

Votoni

60's
7
22%
70's
6
19%
80's
12
38%
90's
7
22%
 
Total votes: 32

User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by David Gilmour »

Bittersweet wrote:
David Gilmour wrote:flm qe votut :mrgreen: besoj se jeni t'knaqun me menyne timeShum shijshem :mrgreen:


Ky specialitet serviret me vere te kuqe te llojit te rrushit shardone dhe me ekstrakte limoni. Per fund pijeni nje filxhan Kafe.
Ju Bëftë mirë

User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Nightwrath »

David Gilmour wrote:
Bittersweet wrote:
David Gilmour wrote:flm qe votut :mrgreen: besoj se jeni t'knaqun me menyne timeShum shijshem :mrgreen:


Ky specialitet serviret me vere te kuqe te llojit te rrushit shardone dhe me ekstrakte limoni. Per fund pijeni nje filxhan Kafe.
Ju Bëftë mirë


& serviret ne temperature prej 10 deri ne 12 'C.. :mrgreen:

Aesculapius
Posts: 830
Joined: Wed Feb 25, 2009 6:13 pm

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Aesculapius »

David Gilmour wrote:
Aesculapius wrote:`60 osht ABC e muzikes te sotit,edhe sa here ti ngoj do hite te atyne viteve sdi sdiii tmushin...ndoshta pse un jom rrit me qat muzik...

edhe psychedelic-u i 60` osht shum shum send i rand edhe teper trip...un gjeth thom qe mas viteve 60`,70` e 80` ska pas muzik tmir mo...

ski qa fol per 60` o daj THE BEATLES-ROLLING STONES-ANIMALS-THE KINKS-THE WHO-JIMI HENDRIX-PINK FLOYD-DEEP PURPLE-LED ZEPPELIN-THE DOORS...harro harroooo

ps.o tejeccc qa e ki dhi more qashtu per 70 :?: Zeppelin e Deep Purple kan ba muzik prej viteve 60`,njejt edhe Jimi hendrix,bile qysh e di Hendrixi u vdek en vitin 1970 a `71` spe di saktesisht...banja ni EDIT tmadh qesaj teme...njejt edhe Black Sabbath qe kan nis me ba muzik en 1968...


paj shakell, krejt puna ke qitu se s'disha qka me bo, Led Zeppelin 1968, Deep Purple 1968, Black Sabbath 1968, krejt kto late 60's e ma mir i qita 70's e sa per Hendrixin s'po di e qita te 70's hatri i woodstockut po mir e ki se krejt karrieren e shkurt por t'ARTE ka ba n'60'ssa per DEEP PURPLE e LED ZEPPELIN ki albume tyne shum shum CLASS,edhe qe kan shum kang qe idenfikohen me to gjat viteve 60`...ok Sabbath si Sabbath kan nis mu ba te njoftun mas 60`,amo per DEEP PURPLE e LED ZEPPELIN ban KRIM nese thu qe skan ba sen gjat te 60`,ather spe njifshe muziken e tyne iq...

sa per HENDRIXIn osht absurde me shti en 70` ku en 1970 ka vdek...edhe Woodstock u majt me 1969...kshtu qe barem HENDRIXIN qite en vendin e tij...

User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Dr.Green »

Se di!

S'pom pelqen qaq shum ndarja. Metallica e Slayer e Megadethat e Anthraxat e Overkillat e krejt kta o dasht me u perfshi ne '80 ne vend te ktyne pordhaqave Hair Metallcave t'k*$&%.

Une per veti jam fans i shashtrisun i muzikes se '80-ave :D

User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by 6POUNDER »

secila periudh i ka pas ato ikonat e veta, qe kane bo rrevollucion ne muzike, qe kane lone sende te paharrushme,
gjith ka pas njerz qe kane bo boom edhe gjith ka me pas, edhe sot ka njerz qe kane bo boom, amo jon shku tu u shtu zhandrret, e zhandrri qe e ngojme na eshte lone paksa mas dore
me vet naj tallavagji thote paaaaa qka je more tu thone kur ska pas tallava bota u kone bardh e zi, e ne vitet e 60/70/80/90 qaj zhander u kone in qaj zhanderr i ka prek njerzit ma shume ne vesh edhe qaj u bo se ka mujt bandi me depertu ma leht deri te suksesi, kush e di nashta ma 10 vjete kangt e medes per dikon kane me mrri rangun e stairway to heaven, ose child in time, ose hallowed be thy name
smunet njeri mu kufizu veq me ni kohe.
anyway vota shkoj per 80tat veq pse ken maidenat aty, edhe pse ata edhe ne vitet e 70ta kane bo muzike (edhe te ferrt ato)
Last edited by 6POUNDER on Wed Mar 12, 2014 9:55 am, edited 1 time in total.

User avatar
xeni4eva
Posts: 1767
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:41 pm
Location: Gates Of Valhalla

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by xeni4eva »

70's&80's

Hex
Posts: 469
Joined: Fri Jul 31, 2009 11:44 am

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Hex »

dëëëëëëëëëë 80's susks!

User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by David Gilmour »

Hex wrote:dëëëëëëëëëë 80's susks!


jaaaa ma prishe qefin qitash Hex

User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by portnoy »

Hex wrote:dëëëëëëëëëë 80's susks!

ja ki fut kot plako!
80's Glam Rock?
Hair Metal ?

User avatar
LoVeRmAn
Posts: 241
Joined: Sat Jun 02, 2007 10:51 am
Location: KosovallicA
Contact:

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by LoVeRmAn »

metallica o 80's.

User avatar
micki007
Posts: 183
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:34 am

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by micki007 »

60's dihet "THE DOORS-at janë aty ,"They got The Guns ('70/'80/'90) But We('60) Got The Numbers , Gonna Win Yeahh ,We Will Take 'em Over (FIVE TO ONE -THE DOORS)

User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Zagor »

nuk votova per asjneren dekadë
Last edited by Zagor on Mon Dec 07, 2009 4:41 am, edited 1 time in total.

User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by Zagor »

pa lidhje asht me votue ...
secila dekadë i ka heronjet e vet....
60 - the who , hendrix . the doors . janis joplin , animals etj..
70 - deep purple , black sabath , led zeppelin , jethro tull etj...
80 - guns n roses. iron maiden, gun , bon jovi , def leppard etj...
90- metallica , nirvana , etj...
ka shum grupe te mira qe nuk i permena ...
i kam shkrue ne baz te cilave vite
e kan aritun kulminacionin , e jo kur jan formue...

User avatar
metall666spirit
Posts: 305
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:01 am

Re: 60's, 70's, 80's or 90's

Post by metall666spirit »

votova per 80 se qateher e ka pas muziken e mirfillt metallica, edhe u kon koha dhe fillimi i thrash edhei shum bendeve te thrash metal, mundesisht metallicat i qet te 80 se 90 nuk i perkasin

Post Reply