Prifti Terry Jones miratoi djegien e “Kur’anit”

Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Re: Prifti Terry Jones miratoi djegien e “Kur’anit”

Post by Al-Shama »

6Pounder, po e shoh qe sje as i aft me ma kuptu shkrimin ... lexoje edhe ni here edhe pergjigjesh ndoshta 2 pytjeve te mia !
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: Prifti Terry Jones miratoi djegien e “Kur’anit”

Post by 6POUNDER »

Al-Shama wrote:6Pounder, po e shoh qe sje as i aft me ma kuptu shkrimin ... lexoje edhe ni here edhe pergjigjesh ndoshta 2 pytjeve te mia !

une po te pres, urdhno plotsom ku ka mangsi ose gabime, e mos u bo kishe spo ti kuptojme postime se boll mire e lexova edhe e kuptova. po kur ta kritikon dikon qe eshte tu e informu opinionin me diqka te pa plote eshte e rradhes me i postu plotsimet. po te pres, urdhno

po du me ja "lshu" asaj qe tha ska dhune ne islam
pytjes dyte, nuk muj me ju pergjigj se mu pom doket qe te plota i kom postu, n'ato qe kan te bojne me dhunen, sa per info qellimi mjetin nuk e arsyeton, dhuna mbetet dhune

ps: mfal po arabishten nuk e flas, tu kisha lute ne gjuhe shqipe me mi thone qato fjal qe jon ne arabisht, perndryshe nuk muj me tu pergjigj ne diqka qe nuk e kuptoj
edhe spo di qka qo pesh a kom pas une kuran ne dore a jo, ti kom postu do pjes ku permendet dhuna, urdhno ti qe ke pas kuran ne dore e spjegona pse so qashtu qysh po thome une qe eshte, n'shqip tu kisha lut
Letra
Posts: 63
Joined: Sun Jan 08, 2012 2:51 am

Re: Prifti Terry Jones miratoi djegien e “Kur’anit”

Post by Letra »

SatanMyMaster wrote:The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.
Religion: The root of almost all the evil including hatred, murder and communal violence."
— Mohtasham Usmani
A fol naj her me fjal tua oo ti klysh i satanit?

Ti sje anjoni prej qetyne. Ti as koke i meqem as spaske fe. Kshtu qe sdi pse e ke qit kit kuote kur ty spo te pershtatet aspak.
Post Reply