Cenzura!

Arkiva e temave te forumit
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Post by AciDiuS »

jaaa une kisha thon me hek be daj ..... shpesh her pom bjen mi editu vet postimet se po habitna pe shkruj **** e toni po duhet me bo ( Qa ****! ) etj etj ..... cenzura nuk e ndalon kerkon me shpreh asi fjel se kejt opet i shkrujn me shkronja improvizuse ..... veq vonim se pshtim ska
User avatar
Beka Floyd
Moderator
Posts: 3066
Joined: Wed Dec 28, 2005 9:50 pm
Location: Prizren
Contact:

Post by Beka Floyd »

Leje qe nuk patona mi hek po un kisha than bile mi dhan Vrejtje qdo antarit per qdo fjal banale qe perdoret ne vend e pa vend ,ne vende ku nuk ashte e lejune , siq tha edhe "TheForgotten"(nuk jon fjal qe te lojn pershtypje t'mir).
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

paj fjalt e pista ste bojn roker....

RRNOFT ENVERI :lol:
v0th1
Posts: 260
Joined: Fri May 05, 2006 4:02 pm
Location: s.S
Contact:

Post by v0th1 »

SOPRANO wrote:paj fjalt e pista ste bojn roker....

RRNOFT ENVERI :lol:


KOSOVA RREPUBLIK :D
User avatar
TOXIC
Posts: 691
Joined: Mon Oct 10, 2005 2:28 pm
Location: Underworld!
Contact:

Post by TOXIC »

SOPRANO wrote:paj fjalt e pista ste bojn roker....

RRNOFT ENVERI :lol:


qe qe, a ja nise mu tranu ti a? :lol: le se flaka t'del mi pa fjalen K@R masi ta bon paraqit postimin pa simbolin (*) po lej pordhat hahahah
User avatar
pharaon - qa qa qa
Posts: 4842
Joined: Fri Dec 03, 2004 11:58 am
Location: Gjithkund e Askund
Contact:

Post by pharaon - qa qa qa »

Paj mut se mut ma mir lene qashtu :P PSE pse bash palidhje me egzistu do rubrika qe jan bash palidhje e knej me u fshi nje rubrik si FEJA ku aty u komentu mas shumti po kete sen e kan bo adminat e modernatort kejt me qellim sepse aty ka pas postime mas shumti e knej ka rocku shum pak veta jav kan rras edhe qeshtu shkoj se ka pas 100000 metoda tjera per ata qe kan ofendu ban me jav bo ne qat rubrik edhe hajt po nejse politik osht kjo na spo kem sen ne dor po thojn shprehni mendimet e lira po ncuk politik e madhe.

E sa per cenzuren sen as ajo sosht ka vyn se bash palidhje sen veq kanihere po keshi me do sene te mira qe po i qesin :shsmile: Cenzures i kisha hi delete shkurt e shqip.Po qka me bo qe na s'kem kopetenca politika po vazhdon ktu qka te thojn tjert bohet.
User avatar
andromeda_rock
Posts: 7416
Joined: Sun Sep 04, 2005 3:50 pm
Location: Edinburgh

Post by andromeda_rock »

qato rregulla qe jon me u munu me i respektu ma shum e ma pak s`jon edhe aq te nevojshme .!.
qendrimos
Posts: 6800
Joined: Thu Nov 11, 2004 9:03 pm
Location: Prishtinë

Post by qendrimos »

gjithqysh mi hek sse po doket forumi si me kon forum edukativo-arsimor
drumstar
Posts: 332
Joined: Fri Sep 09, 2005 6:24 pm

Post by drumstar »

qendrimos wrote:gjithqysh mi hek sse po doket forumi si me kon forum edukativo-arsimor

hahahaha ashiqare
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Post by dream_th »

qendrimos wrote:gjithqysh mi hek sse po doket forumi si me kon forum edukativo-arsimor


mas pari po ja nisi prej prej teje qendrimos... pik se pari forumi ESHTE EDUKATIVO-ARSIMOR-SHOQEROR etj etj etj ti po mson prej tjerve edhe po merr si shembull edukaten e tjerve ky osht forum krejt temat e kan 1 qellim ja osht informues, ja osht diskutim per ndonji send qe veq ekziston... e nuk osht veq me u shpreh pa kurfar lidhje (edhe pse osht ba qashtu).

Edhe pse cenzurimi osht ne forum prap se prap ku po doni po i perdorni fjalt banale edhe kerkush nuk po thot kurgja ka toleranc shum te madhe amo shumica po i perdorin ven e pa ven nese ish kan forumi veq tema te ndryshme apo veq sex plotsisht pajtona qe duhet patjeter me u perdor fjalt qe jan te cenzurume amo kjo nuk osht ashtu... pse me ba komentin psh: valla metallica lypin qi nanen ose: ska ma **** t'nanes se rammstein ???

Une jam kunder me hjek
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Post by gothblood »

PSE BRE NUK PO E QELNI NJE RUBRIK KU MUNDEMI ME PEROR FJAL BANALE SA TE DOJM A?
User avatar
KanGaro_Toure
Posts: 2997
Joined: Wed Jun 14, 2006 12:19 am
Location: N`Karrig
Contact:

Post by KanGaro_Toure »

edhe un jom per jo

mir jan ti kur ta permendsh doni fjal mnoje edhe nje yll si PSH pi*hi K*ri edhe kejt e kuptojn

a per kejt mi hjek un jam per jo
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Post by Android »

TheForgotten wrote:hah, un mendova mos osht fjala per cenzur n'shprehjen e mendimit, qe kurkush nuk mundet me ta ndalu, e sa per fjal banale si qato qka e kishit cek ma nalt,si pik e par qdokush duhet me ja bo CENZUR n'mendje qe mos me i thon ato vend e pavend se nuk jon fjal qe te lojn pershtypje t'mir. :wink:


ktu ska qka shtohet ma shum, Theforgotten veq e paska tregu arsyen pse.
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Post by gothblood »

pak cenzura si boj keq kerkuj a
User avatar
Pink_floyd
Posts: 52
Joined: Sat Jun 26, 2004 3:22 pm
Location: nowhere

Post by Pink_floyd »

fjalt e pista nuk demtojn shendetin.
Locked