MEGADETH

User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Muzika është ndëgjohet dhe vlersohet si shije e njerzëve dhe art.

Për shije , secili e ka të veten.
Për art , mos tëflasim , nuk ka më të mirë , ose ma mir me thon MEGADETH pastaj vin të tjerët.

Ndëgjojeni albumin dhe do të bindeni.

një shembull:
Merni tekstin dhe dëgjojeni këngen "This day we fight".
Cili grup mund të bëj ksi kënge. Ndojani menden se si e këndon këngen duke e përcjellur tekstin.

Ska të tjer , kot kërkoni!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
Siddh
Posts: 924
Joined: Mon May 11, 2009 3:45 pm

Re: MEGADETH

Post by Siddh »

O Kili,kur o puna per mat mire mos ja qi bre nonen!Ani mo kur o fjala te tekstet,Megadeth pi shtin nnivel mat nalt a?leje pash familjen mos ja qi robt!
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Nuk e lavdova tekstin si tekst , po thash ndojani menden qysh po e këndon , qe po e thom ndryshe , strofen.

Qe mbase hyra prap ne tem , edhe një diamant tjetër.

"The right to go insane" , mone bre se veq inati nese ja kini , atëhr ju kuptoj , eveq nese e vlersoni drejt muziken , ska mbi e as me ta vetëm ma posh.

Kjo është metal-muzika moderne dhe e te ardhmes!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: MEGADETH

Post by sneki »

do you know kili mili
User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Re: MEGADETH

Post by Dr.Green »

Kadale burra se ktu ka ren. Jeni tu e pshurr qet forum me ka krejt e hajt tokes.

S'po du as me e livdu as me e sha, veq me ju pyet Death Magnetic vs. Endgame?
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

dr. ski cka pytë, Magnetic nuk i afrohet ENDGAME.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: MEGADETH

Post by sneki »

KILI ROCK wrote:dr. ski cka pytë, Magnetic nuk i afrohet ENDGAME.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
:shsmile: :shsmile: spaske shije bre burr ti
bujamin
Posts: 11
Joined: Mon May 01, 2006 9:38 pm

Re:

Post by bujamin »

slash wrote:mpelqejn veq larg slayerav larg :?
ehmm mendoj se eshte e kunderta... mjafton vetem qa osht dave aty
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Nuk është vetëm pun shije.

Mos të keqkuptohemi , unë endëgjoj me kënqësi Metallica-en.

Megadeth kan shku më larg me muzik, kjo jo në këtë album por që nga albumi: COUNTDOWN TO EXTINCTION e më pas e kan mbri nivelin qe askush tjetër nuk e ka mbri deri sot.

Slayer , jan të mir pa dyshim , po nuk jan aq lart sa Megadeth!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Re: MEGADETH

Post by Dr.Green »

KILI ROCK wrote:Nuk është vetëm pun shije.

Mos të keqkuptohemi , unë endëgjoj me kënqësi Metallica-en.

Megadeth kan shku më larg me muzik, kjo jo në këtë album por që nga albumi: COUNTDOWN TO EXTINCTION e më pas e kan mbri nivelin qe askush tjetër nuk e ka mbri deri sot.

Slayer , jan të mir pa dyshim , po nuk jan aq lart sa Megadeth!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
Po don me than qe mas qati albumi e kan mbrri nivelin e lart a?
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »

Shit...Meadeth instrumentista te mir jon mos te kishin pas qat vokal te dopt ish kon edhe ma mir po nejse gjethkush e ka veshin ma ndryshe prej tjetrit kshtu qe prej albumit te par deri te ky imrami palidhje... edhe pse i kan do sende te mira per instrumentala po foli ton kohen se per vokal as qe mshkon mendja me komentu per to,
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

po Metadeth , mos të ardht mërzi që prej "Countdown..." e këndej ata kan mbri atje ku të tjerët edne nuk kan muj me mbri.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »

Qka je ka don me thon me qeto kan mri ku skan mri kerkun ? mos po mendon jon hyp ne himalaje a qka po mendon ti :O Megadeth krejt deri qetash qka ka bo ka mar emer ne krah te MetallicA-s qe o kon dave Ish antar i tyne + qe i kopjon MetallicA-n ne gjdo aspekt.... Dave ka thon ne intervista kom mu mundu me ja kalu MetallicA-s edhe sja ka arit as qe ka me ja arit... Ja ka arit mu bo bend i famshem ama jo sa MetallicA-n se MetallicA-n ta ngjeh edhe ni fmi 2 vjeqar edhe ni plak 80 si rasti i asej plakes nese e ki pa neper internet ose neper gazeta... MetallicA ka bo REVOLUVION ne iundustrin e muzikes ne kategorin Heavy & Thrash Metal edhe e kan dhi neper do venda si krejt njerzimi qe ska as ni send perfekt qe pa gabu skan mujt se sjon kon proft njerz te dergum te pa gabushem, veq te qe po thush kan bo Megadeth qka mri Megadeth ku ska mri kerkush e ki gabim nejse mendimi jot osht ;)
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: MEGADETH

Post by Evermore »

metallica wrote:Qka je ka don me thon me qeto kan mri ku skan mri kerkun ? mos po mendon jon hyp ne himalaje a qka po mendon ti :O Megadeth krejt deri qetash qka ka bo ka mar emer ne krah te MetallicA-s qe o kon dave Ish antar i tyne + qe i kopjon MetallicA-n ne gjdo aspekt.... Dave ka thon ne intervista kom mu mundu me ja kalu MetallicA-s edhe sja ka arit as qe ka me ja arit... Ja ka arit mu bo bend i famshem ama jo sa MetallicA-n se MetallicA-n ta ngjeh edhe ni fmi 2 vjeqar edhe ni plak 80 si rasti i asej plakes nese e ki pa neper internet ose neper gazeta... MetallicA ka bo REVOLUVION ne iundustrin e muzikes ne kategorin Heavy & Thrash Metal edhe e kan dhi neper do venda si krejt njerzimi qe ska as ni send perfekt qe pa gabu skan mujt se sjon kon proft njerz te dergum te pa gabushem, veq te qe po thush kan bo Megadeth qka mri Megadeth ku ska mri kerkush e ki gabim nejse mendimi jot osht ;)
Ok pe dim qe je fansi i flakt i Metallice`s amo s`bon me fol kshtu per Megadeth... mas pari ni album si RUST IN PEACE e tani dihet qe n`kit grup ka bo muzike i madhi Marty Friedman qe n`cdo aspekt o ma i mire se James`i bashk me Kirk`in... s`thuhet kan bo fam n`krah t`Metallices se s`pallit ky sen...
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: MEGADETH

Post by cowboy »

Si gjithmon me dhirje ky Metallica :lol: qysh ka mujt me marr Megadethat emer prej Metallices kur Megadeth jon kan 4-shja e madhe per Krijimin e Thrash Metalit? Pse mundohesh me e ngrit Metallicen aq nalt e 4-shen e madhe e ul posht kejt? Jo burbuqe kshtu s'ban me i nenvlersu grupet KURR.

Sa per Megadeth shum t'mir jan dhe po e shoh qe Kili_Rock mir e ka, por s'po e uli posht kurrsesi Metallicen se dihet qe jan kane ne 4-shen e madhe per Thrash...

Pra me 4-shen e madhe kuptojm tek Thrashi:

Slayer kan pas permbajtje Satanike sa qe i ka shty grupe t'ndryshme te jen me te agresuara gjate Muzikes.

Metallica s'kan pas shum permbajtje Satanike, kan ba thjesht qysh duhet Thrash dhe Heavy Metal.

Megadeth edhe pse kan marr Inspirim nga pak prej Metallices por jo t'gjithen, se me pas marr Inpirim prej Metallices s'kish qen grup ne 4-shen e madhe por kish qen grup i Inspirun prej Metallices, por jo Megadeth kan bo goxha Muzik qe e kan pelqy njerzia per Thrash.

Panterat dihet t'mir jon kan edhe kta ne krye me Anselmon edhe me Darrelin sa qe kan arrit me u kan ne 4-shen e madhe...

Keto grupe tregojn qe jan nder me te mirat per Thrash tani pasojn tjerat qe kan marr Influenc prej ktyne e keshtu me radhe...

Me t'mira...
Post Reply