Vdekja e Kurt Cobain-it !

User avatar
Truk
Posts: 332
Joined: Sat Oct 15, 2005 11:39 pm
Location: with TruK <-

Post by Truk »

ej Kurti ka vdek po senet qe i ka bo aj nuk vdesin kurr e per jet,derisa tbahet kijamet qe,thojn pleqt
se kongt. melodit,tekstet,skenat qe i ka bo KURTI nuk zavendsohen edhe jan te pa krahasushme hala ska dal bir nane ma i mir se Kurti e sidomos per GRUNGE & ALTERANTIVE.
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

Ma mirë m'u djegë me një shpërthim sesa m'u shu ngadalë

Tu e përdorë fjalët e nji naivi që kishte me dashtë me qenë nji qaraman i zhburrnum fëmijeror, kjo letër ka me dalë tepër e thjeshtë për m'u kuptu. Të tgjitha paralajmërimet për rrjedhën e Pank Rokut përgjatë këtyre viteve, prej hymjes time të parë, me thanë kështu, te angazhimi etik me pavarësinë e te pranimi i bashkësisë tuaj, dolën shumë të vërteta. Nuk e kam provu eksitimin tu'e ndegju muzikën sesa tu'e kriju atë, tu'e inçizu e tu'e shkru për shumë vjet. Ndihem pabesueshmërisht fajtor për këto gjera. Për shembull, kur isha në mbrapaskenë, e fikeshin dritat, e zhurma e turmës fillonte... nuk ma shkaktonte pasojën që i shkaktonte Fredi Mèrkurit, të cilit dukej se i pëlqente. Me ditë me shiju dashuninë e adhurimin e turmës esht diçka që e kam admiru e pasë zili. E vërteta esht se s'mundem me ju a hedhë, asnjerit prej jush. Nuk kishte me qenë e drejtë për ju e as për mu. Krimi ma i madh që mundem me mendu asht me mashtru njerëzit tu ja futë e tu e ba gjoja se jam qindpërqind i lumtur. Nganjëherë ndihem sikur më duhet nji shqelm i fortë bythëve para se me hypë në skenë. Kam tentu me të gjitha forcat me e pëlqy (dhe e kam ba, Zot, më beso e kam ba, por nuk asht e mjaftueshme.

E kam çmu faktin që unë, ne, kemi ndiku e zbavitë shumë njerëz.

Unë duhet me qenë nji nga ata narcizistë që i vlerësojnë gjerat kur nuk janë më. Jam shumë i ndijshëm. Kam nevojë me qenë lehtësisht i mpimë për me rigjetë entuziazmin që kam pasë qysh fëmi. Në tre udhëtimet tona të fundit kam pasë shumë vlerësime nga të gjithë njerëzit që kam njohë vetë apo si adhurues të muzikës tonë, por vazhdoj mos me ja arritë me zhdukë zhgënjimin, ndjenjën e fajit e njajtësimin që kam përballë të gjithëve. Ka diçka të mirë mbrenda të gjithëve ne, e mendoj se thjesht i kam deshtë tepër njerëzit. Aq shumë sa më bënte mu ndi tepër i trishtushëm. I trishtumi i vogël, i ndijshëm, i pakuptum, lindë në shenjën e peshqve, njeri i Zotit! Pse thjesht nuk dëfrehesh? Nuk e di!

Kam nji gru hyjnore që rrezaton dëshirë e emocion... e nji vajzë që më kujton tepër atë çka kam qenë. Plot e dashuri e ngazëllim, që u qesh terë njerëzve që takon sepse të gjithë janë të mirë e askush s'ka me i bë keq. E kjo më tmerron deri në pikën që mezi mundem me jetu. Nuk mundem me e duru mendimin që Frensis të bahet vetëshkatërruesi mjeran, rokeri i keq që unë jam ba. Kam kalu momente të bukura e jam mirënjohës, por qysh kur kam qenë shtatë vjeç, jam mbushë me urrejtje ndaj njerëzve... vetëm sepse duket kaq e thjeshtë për ta me vazhdu e me u njajtësu... Emocion! Vetëm sepse du dhe ndij tepër keqardhje për njerëzit, besoj. Faleminderit të tanëve nga pusi i stomakut tim të djegun e të përzim, për letrat tuja e interesimin tuaj në vjetët e kalum. Jam nji fëmi tepër i paqendrueshëm e tekanjoz! Nuk ndij më pasion, e pra kini parasysh: Asht ma mirë m'u djegë me nji shpërthim se sa m'u shu ngadalë.

Paqe, dashuri, emocion.

Frensis e Kërtni, kam me u lutë për ju
Të lutem, vazhdo Kërtni...
për Frensis
për jetën e saj që ka me qenë shumë ma e lumtun pa mu...
Të Dua, Ju Dua!
Kurt Kobein
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

Truk mir e the jo veq senet qe i ka bo po ska dek as ai He's Live in Heaven
Last edited by Cobain on Tue Nov 29, 2005 12:33 am, edited 1 time in total.
User avatar
caR|iTo
Posts: 3184
Joined: Mon Oct 18, 2004 2:22 am
Location: Big Mitrovica - ThE bOrN CiTy oF RoCk
Contact:

Post by caR|iTo »

Cobain wrote:Truk mir e the jo veq senet qe i ka bo po ska dek as ai She's Live in Heaven


une sa e di Kurt-it i thuhet He veq nejse ...
edhe qfar Heaveni ai kur ka bo vetmytje ejjj le mos ja kaj nonen gjdo njeri qi bon vetvrasje e ka trenin per xhehenem ose perndryshe hell ...
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

Carlito Flm per korigjim pit jom loqko e per heaven aty osht njeri se nuk dihet a ka bo vetvrasje ajo mos u gut edhe koft ashtu per mu qaty e ka venin
User avatar
Truk
Posts: 332
Joined: Sat Oct 15, 2005 11:39 pm
Location: with TruK <-

Post by Truk »

per mu gjithashtu

se sdo me thon qe per drog me shku ne hell edhe pse itruK(lexoje teprap) e ka marr drogen se ka pas dhmbje tbarkut edhe mjeku i tij i ka thon qe duhet me marr drog per me ja nal dhimt.


niaboC truK the best of the best.
User avatar
dark
Posts: 2023
Joined: Thu Feb 03, 2005 4:33 pm
Location: KRYEQYTET
Contact:

Post by dark »

Kejt sherri i substancave narkotike t shtin mu ni qishtu... ky ka lon diqka t mireee qe ka mu kujtu gjiiiith
MERUQKA
Posts: 2255
Joined: Sat Oct 08, 2005 4:21 pm
Location: PRISHTINE

Post by MERUQKA »

op de ta rujt zoti marlyn mansonin e kupt at psikopat;HAHAHAH THANKS NJERI
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

Marlyn fucking psycho
Last edited by Cobain on Wed Dec 14, 2005 1:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

O ky ma i keqi u kon krejt te zezat i ka bo po senet qe i ka lon kongt qe i ka spo di i ka qe te bojn me ni edhe ti ata qe e ka ni edhe aj mrena trupit te vet,kongt e ti tonaheret e kan simbolizu te vujtnin varfanjakin qe shumten her edhe aj e ka konsideru veten ashtu edhe se ka pas pare e sene aj u kon mrena aj kurti i vujtni qaramani qe shpesh her edhe vet ka thon une jom nje qaraman edhe po perkrahna nga fansat jo te mir pas kenges ;Poly; ka ndegju qe ni grup mbas koncertit qe e ka pas ky e kan dhunu nje femer e ateher ky u dal me ni fjal 'nese si doni grat te zit dhe homoseksualet na lini rahat'
Njeri qe ka knu tamon jo per biznis njeri qe e ka shpreh ata te veten shka e ka ni permes konges per vujtjen per varferin per krejt
Thjesht ktu njihet legjenda
User avatar
#slip-
Posts: 183
Joined: Fri Nov 04, 2005 10:45 am
Location: ********
Contact:

Post by #slip- »

sot u bonen 12 vjet qe ka dek kurti .. d.m.th me 5 prill 1994 edhe une jom i mendimit qe ai se ka myt veten .. po gruja e ka myt.. se ai ska mujt as me leviz n`at koh qaq qe ka ra n`ndikim t`droges edhe 1 detektiv ka bo hetime !!!

Ps. Kurt Cobain will never die !
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

Rest In Peace


skom qka foli per Kurtin ... thjesht legend
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Post by cowboy »

BurnOut wrote:Rest In Peace


skom qka foli per Kurtin ... thjesht legend


Sam as une qka me than thjesht legend.
Valla dje ma ka thy tu e ngu ne MTV.

Rest In Peace
User avatar
Slipknot-joey
Posts: 1874
Joined: Mon Nov 14, 2005 8:15 pm
Location: Belials Castle
Contact:

Post by Slipknot-joey »

Valla zdihet ku ka shku a ne heaven, a ne hell. Se kerkujna se ka than zoti qe eshte qeshtu, po nejse nashta nuk egziston heaven edhe hell. Kerkush nuk ka shku atje edhe me kallxu per ato sene. Une shpresoj qe Kurti ka shku me naj ven sa ma te mire, e nese ekziston heaven, ishalla ka shku ne heaven
User avatar
Cobain
Posts: 1059
Joined: Fri Nov 11, 2005 11:32 pm
Location: N'kabllovik

Post by Cobain »

Slipknot-joey wrote:Qetu pak e bone mut, po nejse.
Tonaheret ky skinsi e ka bo mut sosht hera e par : )
Post Reply