Vdekja e Kurt Cobain-it !

User avatar
SySTeM_oF_A_DoWn
Posts: 889
Joined: Fri Oct 21, 2005 9:20 pm
Location: Nga Republika e Kosoves

Post by SySTeM_oF_A_DoWn »

kurti ka qen legend , edhe eshte ende....
User avatar
Truk
Posts: 332
Joined: Sat Oct 15, 2005 11:39 pm
Location: with TruK <-

Post by Truk »

KURT COBAIN reat in peace
User avatar
Slipknot-joey
Posts: 1874
Joined: Mon Nov 14, 2005 8:15 pm
Location: Belials Castle
Contact:

Post by Slipknot-joey »

Po e kum pa, mire e kishin pergadit ata te Mtv
like no other
Posts: 72
Joined: Wed Dec 14, 2005 5:54 pm
Location: MITROVIC
Contact:

Post by like no other »

Paj qa me thon u prti vet fakti po t'kallxon qe shokt e tina 7-8 her e kan gjet n'kom tu dasht me myt veten me t'kuq e tu lan letra po e kan pshtu tu e qu n'spital meni here kjo su kan diqka edhe krejt e pa pritur po qa me bo veq kisha pas qef me dijt deri ku kish arrit qaj njeri t'ish kan gjall hale veq per qata um jet zhigu.
User avatar
Slipknot-joey
Posts: 1874
Joined: Mon Nov 14, 2005 8:15 pm
Location: Belials Castle
Contact:

Post by Slipknot-joey »

Se di valla, nashta kish perfundu karier deri sa tju kishin hargjit krejt paret, si do bande qetash qe po dalin me 1 album edhe po pushojn nja 5 vjet deri sa pi hargjitin paret, spo menojn hiq per neve, hahaha
User avatar
skinhead
Posts: 5392
Joined: Sun Dec 26, 2004 5:37 pm
Location: Reich!
Contact:

Re: Vdekja e Kurt Cobain-it !

Post by skinhead »

qenpo wrote:Vokalisti nga Nirvana Kurt Cobain ka vdekur me 5 Prill 1994 .

Cka mendoni qysh ka vdekur ai prej kujt e krejt cka dini ju rreth vdekjes se tij , pra tregoni n ket tem !


budallakin o .. me atr mendimin se ka vdek pi drgoes.. shum rokera edhe ma t vjeter se vet fakin kurti kan pi e ep pin ala edhe jon ma t vjeter edhe sen si ka gjet

po du me thon .. qe veq pak mu nal me mendu .. ju qa keni thon pi droges .. e ndrroni qet mendim.. ashiqare

kto jon pun ..producetnav.. thjesht kompanive muzikore qe bojn kontrata ... krejt kta tipat e mdhaj i bojn kto sene ... skom shkru der tahs po thjesh diqysh si e tepprume...

ka raste sa dush.. qe kan t bojn me muzik
like no other
Posts: 72
Joined: Wed Dec 14, 2005 5:54 pm
Location: MITROVIC
Contact:

Re: Vdekja e Kurt Cobain-it !

Post by like no other »

skinhead wrote:
qenpo wrote:Vokalisti nga Nirvana Kurt Cobain ka vdekur me 5 Prill 1994 .

Cka mendoni qysh ka vdekur ai prej kujt e krejt cka dini ju rreth vdekjes se tij , pra tregoni n ket tem !


budallakin o .. me atr mendimin se ka vdek pi drgoes.. shum rokera edhe ma t vjeter se vet fakin kurti kan pi e ep pin ala edhe jon ma t vjeter edhe sen si ka gjet

po du me thon .. qe veq pak mu nal me mendu .. ju qa keni thon pi droges .. e ndrroni qet mendim.. ashiqare

kto jon pun ..producetnav.. thjesht kompanive muzikore qe bojn kontrata ... krejt kta tipat e mdhaj i bojn kto sene ... skom shkru der tahs po thjesh diqysh si e tepprume...

ka raste sa dush.. qe kan t bojn me muzik


jo so e bash budallaki se kurkush nuk des tu marr kapak po aj tipi
gjithmon mbi doz u shku edhe ka dasht me mut veten po kur ek apa qe ska sen pej atyne punve i ka qi nanen vetes pushk bam edhe qaq ke puna eti curt vet ka thon kur e ka ble kitaren kum harru sa vjet i ka pas ka thon une kur bon a i madh ko mu bo rock star edhe tanaj ko me myt veten me pushk n'goj.
User avatar
dreni
Posts: 519
Joined: Tue Jun 21, 2005 8:28 pm
Location: gjethka kapak

Post by dreni »

Kurt Die In 5 appril 1995 in a room above a garage by killing himself with a shot gun in reaction of drugs
User avatar
skinhead
Posts: 5392
Joined: Sun Dec 26, 2004 5:37 pm
Location: Reich!
Contact:

Post by skinhead »

hahaha infektimi i mediave :D
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

skinhead wrote:hahaha infektimi i mediave :D



definitivisht


u rule skinC
AlbanianEagle
Posts: 48
Joined: Sat May 13, 2006 4:00 pm
Location: Suedi

Post by AlbanianEagle »

Preshendetje! Qfar mendoj une per vdekjen e ti eshte qe aj nuk e ka mbyt veten por ka qen nje plan nje shok i Curtney Love e ka mbyt sme kujtohet se si e ka pas emrin.. e kam lexu libren Who killed kurt conaine me gjtih qe ka nje koh te gjat qe e kam lexu disa vjet dhe sme kujtohet bash se si ndolli por zbesoj qe ka ber vetvrasje... dhe ky vorr nuk ka se pse ne airoportin ne paris e ka pas Courtney Love (zdi si thuet shqip kur e djeg njeriun dhe ajo qe mbet) i ka rra ne tok.. ja zgata fort dhe e pshtjella e hajt hehe.. akloni mire... se vonë eshte be ora dhe jam trullu:D tung
User avatar
Slipknot-joey
Posts: 1874
Joined: Mon Nov 14, 2005 8:15 pm
Location: Belials Castle
Contact:

Post by Slipknot-joey »

Valla une e kum pa filmin "Last Days"[per Kurtin] edhe aty pershkruhet vdekja e kurtit, as aty se cekin qe e ka ba vetvrasje, po as qe e ka myt tjeterkush se ska asni fakt te sakt, aj eshte kan vet ne shpi, edhe mas do dite ata e kan gjet te vdekur me pistolet. sma merr menja qe e ka vra najkush, po qe eshte kan vetvrasje se krejt te tjerat, qe ju ka ba veti edhe jeta bajat!, te propozoj me kqyr qat film!
AlbanianEagle
Posts: 48
Joined: Sat May 13, 2006 4:00 pm
Location: Suedi

Post by AlbanianEagle »

Me siguri eshte ashtu...:D flm do ta shikoj filmin se shpejti :D
lyra
Posts: 42
Joined: Mon May 01, 2006 1:55 pm
Location: Prishtin

Post by lyra »

une kom ni qe u furr-4- !
AlbanianEagle
Posts: 48
Joined: Sat May 13, 2006 4:00 pm
Location: Suedi

Post by AlbanianEagle »

Slipknot-joey wrote:Valla une e kum pa filmin "Last Days"[per Kurtin] edhe aty pershkruhet vdekja e kurtit, as aty se cekin qe e ka ba vetvrasje, po as qe e ka myt tjeterkush se ska asni fakt te sakt, aj eshte kan vet ne shpi, edhe mas do dite ata e kan gjet te vdekur me pistolet. sma merr menja qe e ka vra najkush, po qe eshte kan vetvrasje se krejt te tjerat, qe ju ka ba veti edhe jeta bajat!, te propozoj me kqyr qat film!





Tani e mora filmin last days edhe nje orë do ta shikoj hehe.. flm per propozim:D
Post Reply