Kasabian

Post Reply
User avatar
pocki
Posts: 1074
Joined: Mon May 28, 2007 12:58 am
Location: utopia

Kasabian

Post by pocki »

Image


Kasabian jon ni band Britanik nga qyteti Leicester, nje band indie te inspirum kryesisht pi bandeve Oasis edhe The Verve...
Emnin e kan marr nga Linda Kasabian nje anetare e kultit Charles Manson apo "Manson Cult".
Jon forumu diku ka viti 99 , po ne at vit e lansojne EP e pare ku ehde filluen me u njoft naper rrethinen e vendit tyne.
Mandej ne vitin 2004 del albumi i i apr i tyne ne shitje edhe kanga "club foot" osht ni pi hiteve ma te hershme edhe ma te njohuna deri em tash.
mandej kan vazhdu me albumet; "Empire" ,"Shoot the Runner", edhe "Me Plus One"
Ni sen qe ja vlen em theksu osht qe albumi Emprire ka shku ne vendin e 8 ne toplisten Britanike,
perndryshe bandi ka kta anetar

Tom Meighan - Vokal
Sergio Pizzorno -Gitare,back vokal
Chris Edwards - Bass
Ian Matthews (iu bashkangjit abndit ne 2005) - Bateri dhe perkusione
Jay Mehler (u zavendesua ne vend teChris Karloff, ish anetar i bandit Mad Action) - Gitare
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Kasabian

Post by Clavicula »

Shume bend i mire, nuk kom edhe shume sene te k'ti indie bendi. Po kohen e fundit e kom ngu shume L.S.F. (Lost Souls Forever).

Po sefte kur e pata ni ket bend, me boni pershtypje emni.
User avatar
ziggy
Posts: 69
Joined: Thu Aug 16, 2007 4:27 pm
Location: Yellow Submarine

Re: Kasabian

Post by ziggy »

tem shum xheher ashtut edhe bendi
shum bend i mir valla
shum ka kang qe um pelqejn shoot the runner!
User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: Kasabian

Post by santana »

grupi qe jom ka e ngoj mas shumti kohen e funit Club Foot shum san kong :D
User avatar
MUSE
Posts: 244
Joined: Thu Jun 03, 2010 5:26 pm

Re: Kasabian

Post by MUSE »

najs jon
Post Reply