Germs

Post Reply
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Germs

Post by V | a G r a »

Emri i grupit----Germs.
Zhaneri ------ Grunge
Inspirimi ------ Nirvana
Formuar ------- Rreth majit te 2005
Vendodhja ----- Elbasan - Tiranë

Code: Select all

website: myspace.com/germsel


Pjestarët :

Erlind Hoxha -- Kitarist & vokalist
Alkazar Dylgjeri -- Basist
Ledio Bilali -- Baterist

Kengët :

Endacak i lodhur
Distant freedom
Bindju udhes feat Mirel Kambo
Kjo kuti muzike
Paralajmerim
Udhëtimi i lules

Grupet qe luajne live :
Nirvana, Metallica, Deep Purple, Black Sabbath, AC/DC, Eric Clapton, The Doors, Audioslave,Green Day, Guns N'Roses etj.

Code: Select all

www.germsband.hi5.com 
User avatar
The Green
Posts: 4079
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:59 pm

Re: Germs

Post by The Green »

V | a G r a wrote:Emri i grupit----Germs.
Zhaneri ------ Grunge
Inspirimi ------ Nirvana
Formuar ------- Rreth majit te 2005
Vendodhja ----- Elbasan - Tiranë

Code: Select all

website: myspace.com/germsel


Pjestarët :

Erlind Hoxha -- Kitarist & vokalist
Alkazar Dylgjeri -- Basist
Ledio Bilali -- Baterist

Kengët :

Endacak i lodhur
Distant freedom
Bindju udhes feat Mirel Kambo
Kjo kuti muzike
Paralajmerim
Udhëtimi i lules

Grupet qe luajne live :
Nirvana, Metallica, Deep Purple, Black Sabbath, AC/DC, Eric Clapton, The Doors, Audioslave,Green Day, Guns N'Roses etj.

Code: Select all

www.germsband.hi5.com 
Qeto dyja ma prishen pak, po mire qe po munojkan me ba dishka.

Suksese!
User avatar
unike
Posts: 1009
Joined: Tue Jan 08, 2008 4:08 pm
Location: tirane

Re: Germs

Post by unike »

Grupi nuk shfaqet me me covera, kane filluar te kompozojne kenge te tyret, dhe jane ne perfundim te albumit i cili do ti paraprije turneve

me shume info dhe kenge demo mund te vizitoni sitin: http://www.myspace.com/germsel
Last edited by unike on Fri Jun 05, 2009 7:57 pm, edited 2 times in total.
User avatar
AnathemA
Posts: 108
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:05 am
Location: yellow submarine
Contact:

Re: Germs

Post by AnathemA »

paralajmerim esht my fav one
cunat konkuruan ne top fest 6 me kengen Dy, nice
User avatar
durrsakja88
Posts: 17
Joined: Sun Jun 08, 2008 6:00 pm

Re: Germs

Post by durrsakja88 »

I love them.........
me pelqejn shuuuuuuuuum....
GERMSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
User avatar
metalisitkë
Posts: 60
Joined: Fri Mar 27, 2009 7:55 am

Re: Germs

Post by metalisitkë »

rastesisht ty kqyr diq n facebook e gjeta videot e tyre e i kishin pad da video qe i kan bo ne shqipri t mir mu doken
User avatar
durrsakja88
Posts: 17
Joined: Sun Jun 08, 2008 6:00 pm

Re: Germs

Post by durrsakja88 »

http://www.youtube.com/watch?v=-2C3mMbR ... annel_page

kjo eshte nje nga kenget me te reja te Germs, e kenduar live ne nje nga netet e "serialit" ----KTU KA ART---- qe po zhvillohet ne tirane keto dy muaj!!! enjoy
Post Reply