Blackfield

Post Reply
User avatar
Adagio
Posts: 719
Joined: Wed Feb 03, 2010 11:59 pm

Blackfield

Post by Adagio »

Bend i krijum nga kengetari i Porcupine Tree Steven john wilson dhe kengtari izrael Aviv geffen..
krysisht i shkrun qe bojn alternative rock edhe art rock..po per mendimin tem ma shum jon progresiv


disa nga kongt qe masshumti bojn BOM n vesh temin jon: hello,blackfield,lullaby,pain,cloudy now,perfect world,the hole in me..etc


some samples:

http://www.youtube.com/watch?v=ojuru72PPsA
http://www.youtube.com/watch?v=-KNVjRIy ... re=related

sdi ma shum per kit bend...kush din ma teper..is welcome to write about..
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Blackfield

Post by Therion »

a osht Steven Wilson aty, un edhe baba jem e ngojm.

ps. a je ti kaltrina qe i ka dajt ngjakov
User avatar
Adagio
Posts: 719
Joined: Wed Feb 03, 2010 11:59 pm

Re: Blackfield

Post by Adagio »

Therion wrote:a osht Steven Wilson aty, un edhe baba jem e ngojm.

ps. a je ti kaltrina qe i ka dajt ngjakovpo osht...PS:op qajo qe i ka dajt ngjk..
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Blackfield

Post by Evermore »

S'kisha thon Progressive qe jon, albumet Blackfield edhe Blackfield II, ma shume ngjasojn me albumet e PT "Lightbulb Sun" e "Stupid Dream" ma shume mujm me i vrejt do sene spacey/psychedelic n'kong t'tyne, n'qoftse t'pelqejn kongt t'orientune ma shume ka muzika pop qe i ka Wilson n'Porcupine Tree gjithqysh qe ka me t'pelqy cdo pjese e ktyne dy albumev, amo ni fansit t'muzikes Progressive s'ma merr menja qe munet me i lon kumedit cfar pershtypje ky bend.
Post Reply