Kontaktet Prind & Fëmije

Per tema qe nuk kane kategori perkatese

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

PunkGirl
Posts: 75
Joined: Sun Feb 24, 2008 1:58 am
Location: Punk Land

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by PunkGirl »

Shume mire e qoj me prinderit sidomos me mamin :D sma prishin per kurgja xD Luv them:D
User avatar
LaNi
Moderator
Posts: 2091
Joined: Tue May 10, 2005 12:44 pm
Location: Digital Ocean
Contact:

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by LaNi »

1.te mira

pse

Arsyja Sepse Jam më i vogli Apo (Sugari) nuk ma prish askush ne shtepi as unë Nuk Ju Bëj Probleme me te githë Kaloj Shumë Shumë Mire, nese Me Thëjn Diq Une i ndegjoj nuk ja Prishi:D, Kur kam Qen me i vogel kam qen me i halitshem Por Tani Si jam Rrit pak kam fillu me ni ,vetin dhe i kam kuptu shum gjera qe nuk i kam ditur me parë ...

E arsyshme eshte qe prinderit mos te lejojn me dal
KOhen e fundit edhe Shumica jane Mesu Nga LLoj lloj njeri kan ndegju fjal prej secilit Apo nga TV edhe pa kshilla Babes nanes Apo motres vllaut nese jan me te medhej i kan kuptu Shum Gjera qe duhet femijs Me ju Spjegu
Disave Ju vjen intelegjenca Edhe Dhunti nga ZOTI

psh.
nese femija eshte 14-16 Vjete qka Ka me kerku ajo pas ores 9 te nates
ne rrug apo ne kafiq. ose më thjesht me ta thanë (EVLAD) qka te pervlon evladi nuk te pervlon askush,Nje Prinderi Si mos Ti kallet Zemra per Femij te Vet ai nuk eshte prindë, keshtu qe Nuk eshte e nevojshme me ja Dhan Gjitha drejtat femive,nuk ish mire Me ja plotesu gjitha deshirat paraprake qe ka deshir
Ashtu keshtu Nese Nje Prind i jep Si rregulla Shembull ora 9 apo 10 Me shum nuk Ke drejt me u vonu, Ai femijë brenda kesaj ore mundet me i kry gjitha Sendet qe deshiron dhe prap ri-kthet ne shtepi dhe ti nuk e heton
Sa Per Ditlindje Nuk besoj qe Ja ndalon asnje Prind me Shku Ne Ditlindje e kupton Qe ka deshir me u knaq pak Sepse eshte e Re Dhe Ja Lejon Por ka edhe raste Qe mundet me ja ndalu,Kur Ja njeh farefisin Dhe Mendon qe nuk Jan Njerz te mir ja nje familjen Per ate mundet me ndalu
User avatar
Bessa
Posts: 1014
Joined: Thu Nov 17, 2005 8:54 pm
Location: Municipal GraveYard
Contact:

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by Bessa »

mire mire mire mire mire miree...shum shum mire..


e pse?! ..pse si me mam e me bab mo..spo ma prishin, e kur spo ma prishin edhe une po jom shum e mire..edhe po krijohen mardhenie tmira :P
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by Muki »

Beka-Floyd edhe Mr.Exorcist vetem perpara,te mrekullueshem jeni.

Sa i perket temes une me prind e kam teper teper mire,sdi qka me shtu ma teper...
User avatar
septic-schizo
Posts: 514
Joined: Wed Sep 12, 2007 5:44 pm
Location: Smuggler's Notch/Aspen

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by septic-schizo »

Funksionon reciprociteti i duhun,edhe s'ka arsye me pas t'ndalume kurgjo ose mos me pas raporte t'mira..
User avatar
Daph[K]
Posts: 702
Joined: Sun Dec 30, 2007 2:32 pm
Location: Gjilan.
Contact:

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by Daph[K] »

slash wrote:shum sen i logjikshem o ky edhe kjo tem shum palidhje, ai qe ka probleme me prind osht hala fmi qato ka probleme me prind :D

met mira
Vetem diqka dashta me cek se per ni prind sa do qe te jesh i rritun edhe i martum ose 30 - 100 vjet ti apet se apet ke me qen fmiu i tyne ...

Kshtu qe nuk do me thon pse ki probleme me prind do te thot qe je femije ende kshtu me moshe ...

Qka me bo qe disa prind jan ashtu...edhe trujn ashtu shume prej do sendeve qe ne kete bote jon tprapta...

Se e vrej qe ne shoqerin teme babi sidomos perzihet shume...

Me ni fjal ma boni ... "Shoku/Shoqja jan hija e armikut"

Kshtu qe une mendoj qe ka te drejt me ni fjale...

Po kaniher e tepron :|
User avatar
MaNgupja_nR1
Posts: 7435
Joined: Sat May 13, 2006 1:27 pm
Location: KingstonTown

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by MaNgupja_nR1 »

Normal qe je fmi per ata gjithmon, ama tjeter osht kur i ki 15 vjet, tjeter kur je i pjekt, perqdo vjet ndrrojn menimet tona, t'tinejgjerve (ktu po flas pi pervojes), per at ma e mira t'mires o me i ngu prindt pamarparasysh mosha, hala mashum n'kto vjetet 15-20 kur e krijojm personalitetin ton.E kam pa edhe te vetja, perqdo sen qe si kam ngu prindt, gjith mkan dal fjalt e tyne. Veq per ato jemi t'sigurt qe na e dojn t'miren, tjert nPM :).

Im proud of them.
User avatar
Daph[K]
Posts: 702
Joined: Sun Dec 30, 2007 2:32 pm
Location: Gjilan.
Contact:

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by Daph[K] »

MaNgupja_nR1 wrote:Normal qe je fmi per ata gjithmon, ama tjeter osht kur i ki 15 vjet, tjeter kur je i pjekt, perqdo vjet ndrrojn menimet tona, t'tinejgjerve (ktu po flas pi pervojes), per at ma e mira t'mires o me i ngu prindt pamarparasysh mosha, hala mashum n'kto vjetet 15-20 kur e krijojm personalitetin ton.E kam pa edhe te vetja, perqdo sen qe si kam ngu prindt, gjith mkan dal fjalt e tyne. Veq per ato jemi t'sigurt qe na e dojn t'miren, tjert nPM :).

Im proud of them.
Aiihhh tasht ska as ni prind qe ta do tkeqen edhe ti mangupe :mrgreen:
ME menu mire e mire Im Proud of them too ... po pernime kaniher e teprojn :mrgreen:
User avatar
MaNgupja_nR1
Posts: 7435
Joined: Sat May 13, 2006 1:27 pm
Location: KingstonTown

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by MaNgupja_nR1 »

Nese din mi kuptu edhe i ngon, kurr nuk ta teprojn. Mu perveti jo, nashte edhe pse un gjith lshoj pe, qato svjen deri te fjalosja, edhe pse qdo prindt i ka pas problemet e veta e se kan pas jeten sikur na tash, masanej lun rol edhe mosha, duhet mi kuptu pak, sun t'bohet prind kerkush!
User avatar
The Trooper
Posts: 163
Joined: Sun Feb 03, 2008 12:47 pm

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by The Trooper »

mir,mir. :)
User avatar
grungestar
Posts: 65
Joined: Thu Mar 20, 2008 12:40 pm

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by grungestar »

Mr.Exorcist wrote:shum mir e ki spjegu.
Supernaut perjashtohet prej forumit..
BRAVO :shmeki:
User avatar
Daph[K]
Posts: 702
Joined: Sun Dec 30, 2007 2:32 pm
Location: Gjilan.
Contact:

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by Daph[K] »

MaNgupja_nR1 wrote:Nese din mi kuptu edhe i ngon, kurr nuk ta teprojn. Mu perveti jo, nashte edhe pse un gjith lshoj pe, qato svjen deri te fjalosja, edhe pse qdo prindt i ka pas problemet e veta e se kan pas jeten sikur na tash, masanej lun rol edhe mosha, duhet mi kuptu pak, sun t'bohet prind kerkush!
Jo tasht mase mlan me majt Qenin spoma nin per mu krejt netmi ndalojn kom me qka mirrna tasht :oops:

:lmao:
User avatar
xeni4eva
Posts: 1767
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:41 pm
Location: Gates Of Valhalla

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by xeni4eva »

edhe une si supernauti -3= super :D

tash lind pyetja pse super ...sepse qashtu asht :D
shimmy
Posts: 218
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:11 am
Location: Dikah Larg

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by shimmy »

xen mo se tperjashtojn :D
User avatar
xeni4eva
Posts: 1767
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:41 pm
Location: Gates Of Valhalla

Re: Kontaktet Prind & Fëmije

Post by xeni4eva »

shimmy wrote:xen mo se tperjashtojn :D
haha h pse a spo bajka mi pas mardhanjet me prinder -3=super hahaha
Post Reply