Agresioni Izraelit

Gjithqka rreth politikes..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Agresioni Izraelit

Post by darian »

ktu teorikisht paqja o ne dor te jahudive po ata kan vendos per dhune.
gjynah palestinezt!

fuqia mbi te gjitha.
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Agresioni Izraelit

Post by Muki »

-Me ofendime fillove ti kthehu prej fillimit temes e sheh jo injoranta,jo spo dojm me kuptu anej knej.
-E di kontributin e disa individve izraelit karshi Shqiptarve pastaj dhe vet ky gazetari qe spo me kujtohet emri i tij qe e ka bo sondazhin vet ishte proshqiptar etj etj por fjala eshte te shumica qatu o problemi.Edhe asi zana kunder nesh ne Izrael ka pas n'qat mase qysh po thom une ne mos me shume,ndersa sa i perket strehimit te refugjatve te tille ka strehu dhe Greqia e cka tash?
-Te Indoneziant e Libiant sipas filozofise tonde besoj se duhet me i urrejt e jo me bo diplomaci per me siguru njohje e qata jem ku jem sot se s'kem dit as kam frike se kurr s'kena me dit me bo diplomaci.Une personalisht Izraelin e kam ni edhe gjate luftes kur vet isha neper male tu e perkrah Millosheviqin e edhe ne Keshill te Sigurimit edhe vet ambasadori izraelit ne Beograd menjehere mas shpalljes pavaresise ka vrapu te serbet me siguru se shteti i tij per sa osht kjo qeveri aktuale nuk do ta njoh republiken ton e cka bohet ma vone se di.
-Po me kujtohet vizita e Thacit ne Izrael dhe u pata ndi i gzum dhe i sigurum se ata na premtun qe Izraeli do te jete nder te paret qe do te na njoh e kurr do te ndodh ni Zot e di,ndoshta atehere kur te na njoh dhe vet Serbia.Perndryshe pak jave na ndajn ne pervjetorin e pavaresise.Nuk them se jan te gjith cifutet kunder neve,po shumica gjithsesi.
-Per sadist nuk po du me te bo me qdo kusht,po qitu tema u hap me faktet se kush cka osht tu vra e kush osht tu psu dhe u pan femijet e vram mizorisht dhe as ni fjal e vogel nuk ke nga ana jote po e fillove me: "Kush e prishi armpushimin?" demek qe a e prishen armatimin te part palestinezt cka ka lidhje qe vrahen femijet edhe pse ende me te vertete nuk eshte e qarte se kush e prishi armpushimin.Ndersa sa i perket pyetjes se si e shoh rikthimin e Camerise ne Shqiperi kjo eshte nje teme e zgjerume qe e preferoj me e fol ne teme te veqante,por gjithsesi eshte e kjart se Izraeli aty eshte pushtues e mos mu bo repriz tere kohen e kan argumentu antart DeserRose,Elbarto etj.
-Cka ka me kesh mbi Jugosllavine,nese nuk i njef lexo me shume per Jugosllavine ose te tregoj une ska problem,kurxho te keqe ska mire eshte me dit dhe per armiqt.Edhe po na cliroi bota por une spo them se jugosllavt kan qene te mire po te fort po se po.
-Zgjidhja per Izraelin do te ishte fshirja prej hartes pasi qe veq e dim qe eshte padrejtsisht e krijume,ndersa ata izraelit aty te jetojn brenda shtetit palestinez me te drejtat ma te mdha ne bote ashtu siq i kishin dikur nen sundimin e muslimanve kurr nuk guxonte ti prekte askush,e di per shume ke mund te tinglloj si mendim ekstrem,por aq me ben kur edhe deshira ime per Shqiperine e dikurshme prap tingllon si ekstreme.
-Anketa eshte bere bash prej ndonje strukture te shtetit e cka i ka nxit ata me bo ankete per neve eshte se perderisa ka individ te paket cifut qe jan proshqiptar e ne anen tjeter shumica ne vendin e tyre armiq te perbetuar te muslimanve,kemi pas te bejme me nje koiqidence.Edhe po ai gazetari procifut edhe kerkush spo thote qe s'ka po vet ai na e ka deshmu mendimin e shumices mbi kete ceshtje.
-Pse te kam thene une trunin me kasht shiqo se cfare me ke thene para se te te them ashtu.
-Hahaha po forja eshte qe Sharoni bashk me popullin e tij shumic kan qene promillosheviqian dhe vazhdojn te jene ndersa Berluskoni e Shrederi qe kan qene kunder nesh populli jo edhe hiq s'kam arsye me urrejt popullin italian dhe gjerman.Per popullin italian nuk kam ndegju ne lidhje me statistikat,ndersa pak para shpalljes se pavaresise shumica e popullit gjerman eshte deklaru pro-pavaresise,dihen pak arsyet po nejse.
-Une nuk e qes vendin e huj para vendit tem,per mu ma e rendesishme eshte ceshtja e Mitrovices e Presheves dhe tjera toka shqiptare se sa ceshtjet tjera po ktu tema eshte mbi agresionin izraelit e nuk muna tash ktu me ja nis me fol per situaten ne Mitrovice(e kemi temen perkatese si per Mitrovice si per Presheve qe i kom hap une personalisht).Dhe mu ma shume me dhem zemra kurr sakatohen shqiptart ne veri se sa per izraelitet kurr sulmohen me petarde prej HAMASIT.
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Agresioni Izraelit

Post by Muki »

Nese i ndegjut lajmet dje:
30 te vrare palestinez,shumica civile gra e femije tu ble gjera ne treg.
30 te plagosur izraelit,qe te gjithe ushtar.
Po dihet kush o tu luftu ktu si burrat dhe kush o tu e mbrojt atdheun e vet :)
User avatar
Dr.SkaL.
Posts: 1079
Joined: Sat Apr 21, 2007 1:03 pm
Location: Khazad Dum

Re: Agresioni Izraelit

Post by Dr.SkaL. »

eL^bArTo wrote:
SOPRANO wrote:e pse psh mos me shku palestinezt ne qat vend ku nuk banon kerkush,me kriju ni shtet?
Se ajo o Toka e Palestinezve :D
SOPRANO wrote:perveq ksaj... edhe Kurani e cek se Zoti jau ka premtu qat vend jahudive...
edhe pse kjo o kejt jasht teme ti qe po nderhyyn, un thahs nese doni me diskutu per jahudit qelne temen e jo ktu sidoqoft...
Zoti Jau ka Premtu Benu Israilve Vendin e shenjte, se t'vetmit besimtar nat koh jon kon ata, n'Momentin e ardhjes se Kur'anit, edhe te Muslimanve te gjitha tokat e shenjta qe jon 3 ju takojn Muslimanve, se Islami osht Vula e qdo feje tjetr, me pas shku maaaar, Jahudit me Ardhjen e Muhammedit a.s ish duft me pranu Islamin, edhe kishin jetu te gjith se bashkuu pa probleme ... po thom kjo o kejt jasht teme...
hahahahaha

leje bre pash kejt zoti dmth po gabojka :o

pse se qoj aj ni Muhamed shum ma heret ose fejen Islame shum ma heret por niher ja qoj Jahudizmin e tani ja qoj Krishtin e tani Islamin!!

leje bre se ata poetat e kuranit skan dit as vet qka jan tu shkru!
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Agresioni Izraelit

Post by Muki »

Sitting Bull wrote:
vaLton wrote:Shume mvjen qudi kur "QIFUTAT" e kan krejt boten nDor.

e kom 1 pytje kshtu veq amon sa ma te sinqert.

Te kishin qen edhe Izraelitet Musliman nuk e kishit bo tmadhe ket pun a?
Nuk kishin mujte me pase krejt boten ne dore, se te ishin kone muslimca e kishin pase shum trunin e ngusht...
S'ki nevoje me ofendu direkt dhe publikisht,perveq ksaj me kto pe ofendon dhe popullin tend direkt pasi qe dihet qe jem musliman shumica.
E sa per trunin e ngusht shume here e kam perserit nese i ke pa dokumentart nga BBC "Zbulimet qe i dhurohen muslimant botes" pastaj "Perandoria e nje besimi" ku tregohet qart se mos te ishte Islami sot Evropa nuk do te gezonte shumeqka,ky fakt i pranuar nga historian te mdhej jomusliman.Edhe kjo eshte HISTORIA ti vet duhesh me dit kerkujt si ka shku gat...edhe cifutet dikur kan qene viktima qe si ka desht e tere bota a do te thote se e kishin trunin e ngusht ne ate kohe ?
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Agresioni Izraelit

Post by Muki »

Pra domethon sen :)
Perpos qe po poziratesh ktu :lol:
Last edited by Muki on Mon Jan 05, 2009 8:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
eL^bArTo
Posts: 1932
Joined: Thu Apr 28, 2005 8:43 pm
Location: Mitrovicë
Contact:

Re: Agresioni Izraelit

Post by eL^bArTo »

Dr.SkaL. wrote: hahahahaha

leje bre pash kejt zoti dmth po gabojka :o

pse se qoj aj ni Muhamed shum ma heret ose fejen Islame shum ma heret por niher ja qoj Jahudizmin e tani ja qoj Krishtin e tani Islamin!!

leje bre se ata poetat e kuranit skan dit as vet qka jan tu shkru!
Sa vjet shkoll i ki?... lexoje nja 15 her qka kom shkru, edhe e sheh qe nuk del qysh e ke menu ti..npaq men dikun.
User avatar
Dr.SkaL.
Posts: 1079
Joined: Sat Apr 21, 2007 1:03 pm
Location: Khazad Dum

Re: Agresioni Izraelit

Post by Dr.SkaL. »

eL^bArTo wrote:
Dr.SkaL. wrote: hahahahaha

leje bre pash kejt zoti dmth po gabojka :o

pse se qoj aj ni Muhamed shum ma heret ose fejen Islame shum ma heret por niher ja qoj Jahudizmin e tani ja qoj Krishtin e tani Islamin!!

leje bre se ata poetat e kuranit skan dit as vet qka jan tu shkru!
Sa vjet shkoll i ki?... lexoje nja 15 her qka kom shkru, edhe e sheh qe nuk del qysh e ke menu ti..npaq men dikun.

ta ha zemren loqk amo kqyr lexoje edhe niher une qka kom shkru :D
User avatar
eL^bArTo
Posts: 1932
Joined: Thu Apr 28, 2005 8:43 pm
Location: Mitrovicë
Contact:

Re: Agresioni Izraelit

Post by eL^bArTo »

Dr.SkaL. wrote:
eL^bArTo wrote:
Dr.SkaL. wrote: hahahahaha

leje bre pash kejt zoti dmth po gabojka :o

pse se qoj aj ni Muhamed shum ma heret ose fejen Islame shum ma heret por niher ja qoj Jahudizmin e tani ja qoj Krishtin e tani Islamin!!

leje bre se ata poetat e kuranit skan dit as vet qka jan tu shkru!
Sa vjet shkoll i ki?... lexoje nja 15 her qka kom shkru, edhe e sheh qe nuk del qysh e ke menu ti..npaq men dikun.

ta ha zemren loqk amo kqyr lexoje edhe niher une qka kom shkru :D
Un tthash lexoje pjesen se kuu pi bjen qe un thash Zoti po gabojka..e per kit pjesen tjetr se kom njet tahs met msu Teologji :)... se ktu o tema tjetr...
User avatar
eL^bArTo
Posts: 1932
Joined: Thu Apr 28, 2005 8:43 pm
Location: Mitrovicë
Contact:

Re: Agresioni Izraelit

Post by eL^bArTo »

http://img119.imageshack.us/img119/9461/8883mw0.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/1976/8884ai1.jpg
http://img376.imageshack.us/img376/7788/8901md2.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/535/8902cx1.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/6381/8903vj2.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/8964/8904rn6.jpg

Keshtu veprojne njerzit qe i kane themeluar shoqatat dhe organizatat per mbrojtjen e te drejtave te njeriut. Keta jane çifutet njerzit "me te menqur" ne bote. Nese mençuri do te thote kjo atehere lus Zotin qe te jem nje prej atyre qe se duan mençurine.
Ne 2 fotot e para jane te vrara 5 vajza nga ushtaret izraelit, me e vogla ka patur 4 vjet e me e rritura i ka patur 17 vjet.
Ne 4 fotot tjera qe pasojne shihet nje djale qe po e humb Nënen e vet.
Ky eshte ndoshta çmimi qe duhet ta paguajne te pafajshmit, keto pamje ndoshta nuk i kanë pare ende UN dhe Amerika, e cila e sheh veten si shteti qe e perhap paqen ne bote, edhe pse keto foto jane te fresketa, gjate ketyre 10 diteve kane ndodhur keto ngjarje.
Mirpo si ti thote Amerika: NDAL Izraelit, kur dihet se e ka aleatin me te mire. "NUK KA KUPTIM TI THUHET NDAL, DUHET TA KUPTONI". Vetem kur jane ne pyetje vendet tjera Amerika reagon ndersa per rastet kur jane ne pyetje Çifutet(Allahu i Mallkoftë), Demokracia dhe thirrja per Paqe bie poshte.
Lutu per keta te pafajshem ne Palestine, se edhe ti ndoshta ke qene ne nje situate te ketillë ose te ngjashme para 10 viteve.

Freedom for Palestine.
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Re: Agresioni Izraelit

Post by BurnOut »

Qa pi traumatizoni njerzt be daj me ksi foto , shum faktap !

Muk ti je aj qe t'doket vetja e senet tua gjith perfekt , qe gjith edhe si per mitrovicali edhe per muslimanizem edhe kejt senet tua ti thu qe jon perfekt , veq qata tripa vyn tjert llom , wtf njeri sem ha **** edhe nese desin edhe 200 mij palestinez n'dite , qashtu qysh sem han as per izraelit , me kap me kqyr veten ma mir i kishem pas punt , e i kishem rujt do tradita do sne jo knej mu kthy n'turko e arabo-fil, kta tjert bohen ma katolik se papa , t'qifsha Fe-jat kur vjen puna te Kombi !
Last edited by BurnOut on Mon Jan 05, 2009 8:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
BENDI - PROKA
Posts: 263
Joined: Fri Oct 10, 2008 9:14 am
Location: FERIZAJ - JERUSALEM
Contact:

Re: Agresioni Izraelit

Post by BENDI - PROKA »

Valton,

Mos u bon takalik i flliqt por ki respekt per viktimat palestineze qe po bien qdo dite, dhe ne qoftese qe nuk te intereson tema hyn me mire ne ndonje forum takalik e aty bile ke me qa merresh. :nerv:
User avatar
Dr.SkaL.
Posts: 1079
Joined: Sat Apr 21, 2007 1:03 pm
Location: Khazad Dum

Re: Agresioni Izraelit

Post by Dr.SkaL. »

far bala more !!! ncnc

normal keq mu myt njerz te pa fajshum !!

amo lufta stvet, kan ta kap ju qihet nana!!
User avatar
Dr.SkaL.
Posts: 1079
Joined: Sat Apr 21, 2007 1:03 pm
Location: Khazad Dum

Re: Agresioni Izraelit

Post by Dr.SkaL. »

BurnOut wrote:Qa pi traumatizoni njerzt be daj me ksi foto , shum faktap !

Muk ti je aj qe t'doket vetja e senet tua gjith perfekt , qe gjith edhe si per mitrovicali edhe per muslimanizem edhe kejt senet tua ti thu qe jon perfekt , veq qata tripa vyn tjert llom , wtf njeri sem ha k**** edhe nese desin edhe 200 mij palestinez n'dite , qashtu qysh sem han as per izraelit , me kap me kqyr veten ma mir i kishem pas punt , e i kishem rujt do tradita do sne jo knej mu kthy n'turko e arabo-fil, kta tjert bohen ma katolik se papa , t'***** Fe-jat kur vjen puna te Kombi !

:arrow: :arrow:

u fuckin rule!!!
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Agresioni Izraelit

Post by Muki »

BurnOut wrote:Qa pi traumatizoni njerzt be daj me ksi foto , shum faktap !

Muk ti je aj qe t'doket vetja e senet tua gjith perfekt , qe gjith edhe si per mitrovicali edhe per muslimanizem edhe kejt senet tua ti thu qe jon perfekt , veq qata tripa vyn tjert llom , wtf njeri sem ha k**** edhe nese desin edhe 200 mij palestinez n'dite , qashtu qysh sem han as per izraelit , me kap me kqyr veten ma mir i kishem pas punt , e i kishem rujt do tradita do sne jo knej mu kthy n'turko e arabo-fil, kta tjert bohen ma katolik se papa , t'***** Fe-jat kur vjen puna te Kombi !
Ty se pari te preferoj me pas kujdes cfar fjalori perdor kur te mu drejtohesh mu!
Nuk eshte e vertete qe mua personalisht me duket vetja perfekt per ato qe i ceke e sa i perket temave mbi Mitrovicen te sporti e gjera tjera po dhe ti i njejt je si une per Prishtinen sen dallim s'kem perveqse une flas me fakte e nuk ja fus kot, ndersa perfekte me duken mua vetem faktet qe nuk vijn vetem nga une.
Ti ktu koke mundu mu paraqit neutral(normal masi o puna qe muslimant jan viktima e te vjen ron me ja u sha armikun,e u bone kinse neutral) po me ni fjale e paske sarih krejt,po bash masi po dojm me u paraqit kombtar e me punu qe me i qit emer te mire shqiptarve ne bote duhet me u bo real e me tregu se vet dikur ishim viktima dhe nuk perkrahim agresionin izraelit kunder palestinezve,nuk perkrahim Kinen kunder Tibetit,nuk perkahim Rusine kunder Cecenis dhe asnje okupator tjeter e jo me u bo agresiva dhe me fut perqarje ne mesin e popullit tone po me bo diqka qe kemi bo dikur e qe e kemi vendin e pare ne bote per tolerance fetare(e kjo fal vet familjes prej nga rrjedh une) me bo pra diqka te mire me lshu mesazhe paqeje se sa per te keq mjaft na njeh bota si huligan,mafiasha,njerz qe merren me pune te pista etj etj.
Nje keshille per te miren tende:Mos shkruj me emocione te tepruara :)
Post Reply