MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Gjithqka rreth politikes..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by gothblood »

a ja kan nis fushatat ne kosov hej ...shum fun jan qato sene
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by [CORNHOLIO] »

Image

Image
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by portnoy »

Ti e ki bo cornholio?
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by [CORNHOLIO] »

jo e vjedha prej njonit ne facebook qyre aty ku e ka copyright arianberisha
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by portnoy »

aha ,shume e fort ...
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by V | a G r a »

Qiky punim osht bo prej Artanit kaher viti 2004 :) ...

http://www.rocksonte.com/rock/rocksonte-parita1.jpg
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by [CORNHOLIO] »

Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë shtypi lidhur me zgjedhjet lokale. Më saktës, lidhur me mosdaljen në këto zgjedhje.

Glauk Konjufca tha se në këto zgjedhje kemi dëgjuar lloj-lloj premtimesh pa mbulesë, por nuk e kemi dëgjuar premtimin kryesor të këtyre zgjedhjeve, premtimin për shkak të të cilit po mbahen ato: decentralizimin.

Aktivisti tjetër, Visar Ymeri, tregoi që çdo votë në këto zgjedhje do të jetë votë për komunat e reja serbe sipas procesit të decentralizimit, i cili rrjedh nga Plani i Ahtisarit, për të cilin nuk janë pyetur qytetarët e Kosovës. Visari tha se për çdo pale zgjedhje nga gjashtë sa janë mbajtur gjithsej deri sot, e vetmja gjë që ka ndodhur është rritja e hendekut mes politikanëve gjithnjë e më të pasuruar, dhe popullit të zhytur çdo ditë e më shumë në mjerim shoqëror e ekonomik.

Pasdite aktivistët e VETËVENDOSJE!-s ndërmorën një aksion simbolik në kuadër të fushatës për bojkotimin e zgjedhjeve të decentralizimit. Përpara Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës ata e prezentuan një quran – figura e cila i bashkon të gjithë kandidatët njëherësh, me fryrjen e tij dhe të qenit tejet trullan. Frashër Krasniqi, me këtë rast tha: “Jemi mësuar që politikanët tanë t’i dëgjojmë të flasin për dallimet midis tyre. Por, ajo çfarë është e përbashkët për ta është ky quran këtu. Qurani fryhet dhe është trullan – ashtu sikur politikanët tanë. Shpeshherë, quranin duhet ta lidhësh nga këmba në mënyrë që të mos ikë. E pikërisht kështu funksionojnë edhe politikanët e Kosovës. Ata janë të lidhur nga dosjet e korrupsionit dhe vjedhjeve të vazhdueshme që i kanë bërë dhe prandaj, janë shumë servilë dhe të dëgjueshëm. Mjafton që t’u japësh për të ngrënë. E ata fryhen e fryhen, por gjithsesi, qurani fundin e ka në furrë. A nuk janë të tillë edhe politikanët tanë, të cilët ushqehen e fryhen për aq sa u duhen ndërkombëtarëve e në fund hedhen si plehra nga këta të fundit.”

Për ta dëshmuar edhe më shumë ngjashmërinë e këtij qurani me politikanët tanë, Frashëri ia bëri pyetjen se çfarë na premton kandidati i zgjedhjeve të 15 nëntorit. Dhe, mandej vazhdoi Frashëri, duke ironizuar, se Qurani po thotë: “Jam vlerë e re dhe sinqerisht e kam një vizion krenar e një qëllim: ta bëjë qytetin tim funksional dhe me efikasitet.”

“VOTA JUAJ NË KËTO ZGJEDHJE, ËSHTË VOTË PËR QURANIN. MOS E VOTONI QURANIN. MOS VOTONI ME 15 NËNTOR” – përfundoi Frashëri.

Pasdite aktivistët e VETËVENDOSJE!-s ndërmorën një aksion simbolik në kuadër të fushatës për bojkotimin e zgjedhjeve të decentralizimit. Përpara Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës ata e prezentuan një quran – figura e cila i bashkon të gjithë kandidatët njëherësh, me fryrjen e tij dhe të qenit tejet trullan. Frashër Krasniqi, me këtë rast tha: “Jemi mësuar që politikanët tanë t’i dëgjojmë të flasin për dallimet midis tyre. Por, ajo çfarë është e përbashkët për ta është ky quran këtu. Qurani fryhet dhe është trullan – ashtu sikur politikanët tanë. Shpeshherë, quranin duhet ta lidhësh nga këmba në mënyrë që të mos ikë. E pikërisht kështu funksionojnë edhe politikanët e Kosovës. Ata janë të lidhur nga dosjet e korrupsionit dhe vjedhjeve të vazhdueshme që i kanë bërë dhe prandaj, janë shumë servilë dhe të dëgjueshëm. Mjafton që t’u japësh për të ngrënë. E ata fryhen e fryhen, por gjithsesi, qurani fundin e ka në furrë. A nuk janë të tillë edhe politikanët tanë, të cilët ushqehen e fryhen për aq sa u duhen ndërkombëtarëve e në fund hedhen si plehra nga këta të fundit.”

Për ta dëshmuar edhe më shumë ngjashmërinë e këtij qurani me politikanët tanë, Frashëri ia bëri pyetjen se çfarë na premton kandidati i zgjedhjeve të 15 nëntorit. Dhe, mandej vazhdoi Frashëri, duke ironizuar, se Qurani po thotë: “Jam vlerë e re dhe sinqerisht e kam një vizion krenar e një qëllim: ta bëjë qytetin tim funksional dhe me efikasitet.”

“VOTA JUAJ NË KËTO ZGJEDHJE, ËSHTË VOTË PËR QURANIN. MOS E VOTONI QURANIN. MOS VOTONI ME 15 NËNTOR” – përfundoi Frashëri.
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by V | a G r a »

Image
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by AciDiuS »

V | a G r a wrote:Image


Po veq ma mir me Votat tona me legalizu Decentralizminin , se me mos votimin ton mi legalizu strukturat paralele :)


Une kogja gat kom menu a me votu a jo a me votu a jo n'fund vendosa me Votu dikun t'vogel qe nuk fiton bile qajo vot mos me mu dhimt . Votoni o njerz Votoni leni foret e Albinit :)
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by [CORNHOLIO] »

AciDiuS wrote:

Po veq ma mir me Votat tona me legalizu Decentralizminin , se me mos votimin ton mi legalizu strukturat paralele :)


Une kogja gat kom menu a me votu a jo a me votu a jo n'fund vendosa me Votu dikun t'vogel qe nuk fiton bile qajo vot mos me mu dhimt . Votoni o njerz Votoni leni foret e Albinit :)
tema quhet MOS VOTO [BOJKOTO]...ti ashiqare je dal prej temes :P
Zank1ce
Posts: 1750
Joined: Sat Oct 08, 2005 3:19 am
Location: 0290/70000

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by Zank1ce »

Po more kom me votu per Bajrushin.
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by Muki Vojvoda »

Po Decentralizimi e ato jon te vulosne ato kan mu bo se kan mu bo si votove si nuk votove se vet sjena qu peshe shume kunder tyne,e i bajshum meshnet pra.
Po ma mir dil voto qe mos me na u keqperdor vota edhe me pas arsye tani me akuzu qe filan filani spo bon sen se pendryshe kur je abstenues i zgjedhjeve ski as arsye me thoj jo kta kshtu ky kshtu ky ska bo sen ky ashtu.
Dil voto edhe deno me voten tone.
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by AciDiuS »

[CORNHOLIO] wrote:
AciDiuS wrote:

Po veq ma mir me Votat tona me legalizu Decentralizminin , se me mos votimin ton mi legalizu strukturat paralele :)


Une kogja gat kom menu a me votu a jo a me votu a jo n'fund vendosa me Votu dikun t'vogel qe nuk fiton bile qajo vot mos me mu dhimt . Votoni o njerz Votoni leni foret e Albinit :)
tema quhet MOS VOTO [BOJKOTO]...ti ashiqare je dal prej temes :P

ahaha mfal pra , se thash kishe po don me kundershtu me argumente :mrgreen:
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: MOS VOTO [ BOJKOTO ]

Post by V | a G r a »

Pse duhen bojkotuar zgjedhjet lokale



http://www.youtube.com/watch?v=T6vTo9xBGeg

Image
Post Reply