AntiVirusi H1N1

Diskutime, keshilla rreth Mjekesis se pergjithshme..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue

Post Reply
optimus.prime
Posts: 109
Joined: Sat Jan 31, 2009 1:42 am

AntiVirusi H1N1

Post by optimus.prime »

Kundër virusit H1N1 Thjeshtë dhe lirë Pa asnjë dëm Ideja është aq e thjeshtë dhe realizimi aq i lirë, sa që nuk shoh arsye përsewtëwmoswprovohet.wRrëfimiwështëwky: Gjersa gripi i madh i vitit 1919 bënte kërdi dhe shkaktoi vdekjen e 40 milionë njerëzve, kishte familje që nuk u prekën fare nga ky grip. Një mjek kishte vënë re se ato familje kishin diçka të përbashkët: në të gjitha dhomat ku jetonin kishin varur shporta ku kishin vendosur nga disa kokë të qepëve të paqëruara. Dikush e kishte gjetur këtë shkrim dhe e kishte testuar gjatë kohës së një epidemie të madhe. Pasiqë kishte dhënë rezultate, e kishin dërguar qepën për analizë laboratorike. Brenda saj kishin konstatuar shumë bakterie dhe virusë. Përfundimi i tyre ishte se qepa ka shërbyer si pastruese e ajrit, dhe njëkohësisht grackë për mikroorganizmat, thjesht ka thithur të gjitha të këqijat brenda vetes dhe ka mbrojturwnjerëzit. Përmendet rasti i një pronareje të një dyqani për flokëtari, punëtoret e së cilës asnjëherë nuk u sëmurën nga asnjë sëmundje ngjitëse edhe pse shpeshherë u shërbyen klientëve të sëmurë. Në këndin e sallonit gjithmonë ishte një shportë dekorative me disa kokë të qepës. Supozoj se ato koka qepe duhet kohë pas kohe të ndërrohen (duke përdorur dorëzat), dhe të dërgohen drejtpërdrejtë në konteiner jashtë shtëpisë. Mos pritni që për këtë të lexoni ndonjëherë nëpër gazeta apo se do të merrni udhëzim nga mjeku, aq më pak nga farmacisti. Është tepër e lirë dhewpothuajwaskujtwnukwiwsjellëwfitim. Disa njerëz ndoshta e duan më shumë vaksinën, por unë tashmë i kam vendosur shportat dekorative me qepë në disa vende nëpër shtëpi. ASKUSH NUK DO TË DUHEJ TA MERRTE VAKSINËN KUNDËR GRIPIT TË DERRIT DR. RUSSELL BLAYLOCK PËR GRIPIN E DERRAVE Ky e-mail i është dërguar mikut Dr. Blaylock dhe tash po u përcillet të gjithë të interesuarve. Ju lutem që ta përcillni më tutje. Lexojeni me kujdes biografinë e bashkangjitur të Dr. Blaylock. Dr. Blaylock është neurokirurg shumë i njohur, autor dhe mësimdhënës. Ka mbaruar studimet për mjekësi në New Orleans dhe ka kompletuar përvojën e tij internistike dhe neurologjike në fakultetin e mjekësisë në Karolinën e Jugut në Charlston. ASKUSH NUK DO TË DUHEJ TA MERRTE VAKSINËN KUNDËR GRIPIT TË DERRAVE ! - Kjo është një nga vaksinat më të rrezikshme të bëra donjëherë.Përmban materjen imunologjike me emrin Squalene (MF-59) i cili është treguar si shkaktar i sëmundjeve autoimune siç janë multipleskleroza, artiti rematoid dhe lupusi. Kjo përbërje e vaksinës është shumë e lidhur me sindromin e Luftës së Gjirit , që ka shkaktuar vdekjen e më se 10.000 ushtarëve dhe rritjen në mbi 200% të sëmundjes vdekjeprurëse ALS (Lou Gehreg Sindrom) . Virusi H1N1 shkakton vdekjen duke shkaktuar "shtërgatën e cytokinit", do me thënë se shkakton reagimin e tepruar të materjes imunologjike të trupit dhe për këtë arsye i sulmon më shumë të rinjtë, e më pak të moshuarit (të cilët e kanë imunitetin më të ulët) Vaksina kundër virusit H1N1 është një stimulator shumë i fortë imunologjik dhe e rrit mundësinë reale të rritjes së vdekshmërisë nga virusi. Mbrojtja më e mirë është vitamini D3. Duhet marrë 5000 IU në ditë, ndërsa nëse sëmundja përkeqësohet, duhet rritur dozën në 15000 IU në ditë. Vitamina D3 e përshtatë reaksionin imunologjik, duke e zvogëluar mundësinë e reaksionit të tepruar dhe e stimulon organizmin të prodhojë peptide antimikrobiologjike që janë shkatërrues të fuqishëm të viruseve. Sa më e madhe është doza e vitaminës D3, aq më e mirë është edhe mbrojtja. Vaji i peshkut poashtu e zvogëlon reaksionin e tepruar imunologjik. Një lugë qaji në ditë duhet të jetë e mjaftueshme. Kur ka simptome më të theksuara mund të përdoren edhe 2 lugë qaji në ditë. Ndihmojnë poashtu edhe antihelmet e ndryshme siç janë: quercetini, kurkumini, ekstrakti i farëve të grejpit, vitamina C dhe vitamina E natyrore. Lirisht përcilleni këtë më tutje. Njerëzit duhet të dinë se si të mbrohen.
User avatar
hp11
Posts: 7415
Joined: Tue Apr 08, 2008 7:09 pm
Location: n'protesta

Re: AntiVirusi H1N1

Post by hp11 »

:o :o :o
User avatar
VenoM
Posts: 1316
Joined: Sun Jan 01, 2006 3:50 am

Re: AntiVirusi H1N1

Post by VenoM »

e kom lexu ni verzion ma t'modifikum t'ksaj storje..
po ktu hin edhe huDHra..
kshtuqe kush ka bo naj analiz te doktori koht e fundit sig. e ka kshillu me perdor Kepen edhe huDren, per shtim t'imunitetit..e sene

un po'i perdori :p
Post Reply